Raylı Kapılar

Raylı Kapılar

Mekandan tasarruf sağlayan günümüzdeki evlerin içinde sıkça tercih edilen ve pratik bir model olan raylı kapıların birçok modeli bulunmaktadır. Sadece evlerin içinde değil otoparklarda ya da bahçelerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Sistemi ise çift kanatlı olan kapların kanatlardan biri diğerinin içine girer ve bu şekilde görevini görür. Kitlemek için anahtarları bulunmaktadır. Evlerde genellikle manuel raylı kapılar bulunsa da bazı özel projelerde otomatik kapılarda tercih edilmektedir. Bir başka tercih olarak da şifrelidir. Evlerde ve işyerlerinde kullanılan raylı kapı çeşidi aynı değildir. Kullanacağınız yere göre modelde değişmektedir değişen model ile beraber ise fiyat da artabilir ya da azalabilir.

Raylı Kapı Çeşitleri 

Dar alanlar için tasarlanmış, çok pratik olan ve genellikle çok küçük evlerde tercih edilen, tek kanatlı olan ve duvara gizlenen bu modeli dar evlerinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de pratik olur. Rüstik Sürgü kapı modeli ise diğer modellere göre biraz daha farklıdır. Çok tercih edilmese de maliyeti diğerlerine göre çok daha uygundur. Genellikle ahşaptan yapılır ve tek kanatlıdır. Bu modeldeki sürgüler dışardan görünmektedir. Birçok rengi bulunmaktadır, sizin tercihinize kalmıştır.
Sürme kapı, bir diğer kapı çeşidi ise sürme kapıdır. Çift kanatlı olan bu kapının altında ve üstünde düzenlenmiş ray sistemleri vardır. Bu sistemler sayesinde sağa ve sola doğru açılıp kapanır. Daha çok manuel olmaktadır ve genellikle salonda tercih edilir.