HEMEN TEKLİF AL

Güvenlik Kodu

BİZE ULAŞIN

  • Karaman Mah. Termosos Bulvarı 215/B Döşemealtı / Antalya
  • +90532 726 67 30
  • saglamcit@gmail.com

DİKENLİ TELLER

Dikenli tel, pek çok alanda kullanılan, sınırların çizilmesine yarayan bir araçtır. Üretimi ve imâlatı dolayısıyla kablolar ile benzer bir tasarım sunmaktadırlar. Fakat dış çevreleri plastikle kaplı değildir. Yapımı sırasında, birkaç ayrı düzel telin birbirine burularak, sarılma deseniyle şekillendirilir. Keskindir, hatta fazla temas edilirse kesikler oluşturabilir. Genellikle trafo çevrelerinde, sahalarda ve özel mülk bahçelerinde kullanılır. Yüzeyine konan kesik jiletler ile tehlikeli bir görünüm sergilerler. Nitekim yabancılarda veya art niyetlilerde istenilen bir intiba uyandırır.

Ayrıca dikenli tellerin kullanım alanları oldukça geniştir. Sınır geçişlerinde, yine bir etkili çözüm olarak başvurulan yöntemlerdendir.

Kaliteli Dikenli Tel Nasıl Olmalıdır? Dikenli Tel Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyasada dikenli tellerin birçok türü mevcuttur. Elbette bunların kalitesiz olanları kadar, iyi imâl edilmişleri de vardır. Eğer bu konuda bir kafa karışıklığı yaşıyorsanız, mutlaka bilmeniz gereken birkaç husus var.

Bunlardan ilki, telin üretildiği hammaddenin kalitesidir. Şayet tel kaliteli bir çelik ve demirden üretildiyse, ömrü daha uzun olacaktır. Ayrıca bu tür teller kolay kolay paslanmaz ve bir risk teşkil etmezler. Diğer bir husus ise, telin üretildiği firma olacaktır elbet. Bilindiği üzere, bazı firmalar sağlık karşıtı ürünler hazırlamaktalar. Şu durumda, telin de paslanacak bir tertibatı var ise, dikkatli olunması gerek. Aksi takdirde yanlış bir temasta, dokunan kişide hastalığa sebebiyet verebilir.

Dikenli Teller Nereden Satın Alınır?

Antalya dikenli teller, internet ortamları ve platformları dâhil birçok yerden satın alınabilir. Günümüzde büyük avmlerden, hurdacılara kadar her yerde bulunan bir yapıdır. Fakat burada yine belirtmek gerekir ki, alınacak telin kalitesi oldukça önemlidir. Bu yüzden, doğruca kaliteli ürün satan bir mağazayı ziyaret etmek akıllıca olacaktır.

Bahçelerde Kullanılan Teller

Dikenli tellerin bir diğer kullanım alanı olan bahçe duvarları, güvenlik arttırmada etkili bir yöntemdir. Öte yandan arsa ve tarlaların sınırlanmasında, telin gösterdiği etki de aşikârdır. Sonuçta, evini çevrelemek için uygun bir yöntem arayanlar, teli yabana atmamalıdırlar.

Peki bahçelerde nasıl bir tel kullanmalı?

Bahçelerde kullanılan teller, genelde dairesel formatlarda kullanılır. Duvarların üzerine, bahçenin dört bir yanının dönecek şekilde dizayn edilir. Ancak burada, Antalya dikenli tel ürününün yine kaliteli bir çelik üretilmesi akla gelen ilk husus olmalıdır.