HEMEN TEKLİF AL

Güvenlik Kodu

BİZE ULAŞIN

  • Karaman Mah. Termosos Bulvarı 215/B Döşemealtı / Antalya
  • +90532 726 67 30
  • saglamcit@gmail.com

KÖPEK KAFESLERİ

Bizlerin en sadık dostu olarak bilinen hayvanlardan köpeklerin beslenmesi ve bakımı bir o kadarda önemli olmaktadır. Onları rahat ettirecek ortamlar ve özgürlüklerini kısıtlamayacak yerlerde beslenmeleri yapılmalıdır.

Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

En sadık dostlarımız olan köpeklerin beslenme barınmaları bizler için önem teşkil etmelidir. Onlarında bir can taşıdığı unutulmamalıdır. Beslenmelerini dengesiz olarak değil gerekirse veteriner hekim ile birlikte bazı mamaları kullanarak yapılması daha uygun olmaktadır. Onlara verilecek mama ve ardından içmeleri gereken miktarda ki su sonrasında gerek ihtiyaçlarının karşılanması için gerekse de sağlıkları açısından yürüyüşe çıkartılmaları daha sağlıklı olabileceğini uzman kişiler duyurmuşlardır.

Köpeklerde Eğitim Nasıl Olmalıdır?

Bahçeli bir eve sahip olmayanlar için  daha da gerekli olan köpeklerde ki eğitim sağlanması gereken bir olay olarak ortaya çıkmaktadır. Köpeklerde ki en büyük sorun tuvalet sorunudur. Bu konu hakkında eğitim alamayan köpeklerde hele ki ev ortamında olanlar etrafı batırmadan geçmez. Bunun için küçüklükten başlaması gereken bu eğitimin dikkatli ve ödüllendirilerek verilmesi uygun görülmektedir.

Zira eğitimini iyi alamayan bir köpek veya köpeklerle evde zaman geçirmek hijyen konusunda pek iyi karşılanmayacaktır. Verilecek eğitimlere örnek verilecek olursa tam tuvalet esnasında dışarı koşturulan köpek ortamı tanır ve tuvalet sonrasında verilecek küçük bir ödül ile de yaptığı işin götürüldüğü yerde daha iyi olduğunu anlamasına sağlayacaktır. Bu ödüllendirme yöntemin başka eğitimlerde  kullanabilmektedir.

Genelleme olarak bu  uygulamaya uymayan köpeklerde ceza yöntemi de uygulanmaktadır. Bu yöntemde kafes mantığı girmektedir. İstenilen komutlara ısrarla uymayan bu dostlarımızı belli ve az süreli zamanlarda kafeslere kapatılmalıdır. Bu var olan küçük kafeslerin üretimi yapan Antalya bölgesinde ki üreticilerden temin edilebilmektedir.

Köpeklerin Yaşam Alanları Nereler Olmalıdır?

Köpekler özgürlüklerine düşkün olduklarından aslında ev ortamına alışmaları zamanla olmaktadır. En güzel  bakılacak yer olarak köpeklere bahçeli evlerde bulunan geniş alanlardır. Şimdiki zamanlarda büyük köpek kafeslerinin bu  bahçeli yaşam yerlerine kurulması ile köpekler daha güvenli ve daha geniş olarak hayatlarına devam edebilmektedir. Antalya bölgesinde ki satışları arttıran köpek kafesleri fiyat olarak uygunluk içermektedir. Ölçüleri olarak  eni 4 metre olan boyu ise 1.65 metre olan ve satışa sunulan bu kafeslerin fiyatları 500-750 TL fiyat aralığında değişmektedir.

Köpekler İçin Kullanılan Kafes Türleri Nelerdir?

Bu kafes türleri aslında Antalya bölgesinde ki uygun satışları olan yaşam alanlı kafesler olarak tek kullanılmamaktadır. Bunların yanında köpek kafeslerinin küçük olanları da mevcuttur ve bunlar daha çok bir yerden başka bir yere taşıma işlemlerinde kullanmayı sağlayan kafesler olarak geçmektedir.

Antalya bölgesi ve çevresinde ki kaliteli üretimleri olan köpek kafeslerini dayanıklılık ve maliyet konusunda insanlara hitap edecek özellikleri mevcuttur. Yarıca Antalya'da bulunan bu kafes üreticileri her isteğe bağlı ürünler üretmektedir.