Akardiyon Kapılar

Akardiyon Kapılar

 Akordiyon kapılar kullanışlı ve şık görünümünün yanında alan kullanımında sunduğu kolaylıkla pek çok mekan için tercih edilen bir kapı sistemidir. İnce ve katlanabilir  materyallerden tasarlanan bu kapılar perde şeklinde açılıp kapanmasıyla kullanım kolaylığı sunar.

Akordiyon Kapılarda Kullanılan Malzemeler 

 Akordiyon kapı sistemlerinde genellikle pvc, upvc yahut ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre bu kapı sistemlerinin ürün çeşitliliği de tercih edilmesinin başlıca nedenlerindendir. Standart akordiyon kapılarda çam, meşe, ceviz, kayın yaygın olarak kullanılmaktadır. Akordiyon Kapılar başta pvc olmak üzere ahşap, mdf, deri ya da cam malzemelerden üretilebilmektedirler. 

Akordiyon Kapılar ve Pvc Kullanımı

Bu kapıların montajı kalebodur, beton, fayans, ahşap ya da metal zemin ve yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Birçok dekoratif tarzı ile kolaylıkla uyum sağlayabilir. Antalya sağlam çit akordiyon kapı tasarımlarında daha çok sert plastik ve pvc tercih edilmektedir.
Pvc tasarımların dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması yanı sıra bakımının ve tamirinin kolay olması da hemen her alanda tercih edilmesinde başlıca sebeplerdendir. Pvc kapı sistemleri ve tasarımları; nemli ve rutubetli hatta çok sıcak ya da soğuk ortamlar için en kullanışlı kapı sistemleridir. Pvc akordiyon kapı sistemlerinde kapılar alt ve yan kısımlarından kolayca kesilebilmesi ile  tüm kapı çerçeve ve kasalarına rahatça yerleştirilebilirler.
Ölçülendirilmesi ve uygulanması diğer türlere göre son derece kolaydır. Pvc model akordiyon kapılarda beyaz, krem, bej ve açık renk seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Diğer renk ürünler için uygulayıcı firmayla görüşmeniz seçenekleri gözden geçirmeniz ve uygulama alanına en uygun rengi ve modeli seçmeniz gerekmektedir.